Şartlar ve Koşullar

Kullanıcı Sözleşmesi:

İstanbul Airport Transfer  bir taşımacılık şirketidir.

Web sitesi  https://www.istanbulairporttransfer.com  telefon numarası  +90 530 580 28 01  ve  https://istanbulairporttransfer.com    e-mail adresi ile hizmet vermektedir.

İnternet sitemize üye olan ve alış veriş yapan her müşteri, taramızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki satış sözleşmesinin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan  okumuş ve kabul etmiş sayılır!

 İstanbul Airport Transfer sözleşme şartları da dahil olmak üzere, site ve site uzantılarında mevcut her tür koşulu ve bilgiyi önceden herhangi bir ihtara hacet olmaksızın değişrme hakkını saklı tutar.  

Eğer sözleşme koşullarında herhangi bir anlama eksikliği hissediyorsanız lütfen yazılı olarak müşteri hizmetleri departmanı ile irbata geçiniz.

1. Kullanılan Diller:

1.1.  https://www.istanbulairporttransfer.com web sitesi Türkçe ve Ingilizce dillerinde hizmet vermekte, bu hizmet sürecinde meydana gelebilecek anlaşmazlıklarda ve yanlış anlaşılmalarda Türkçe dili esas alınacaktır.

2. Hizmet

2.1. İstanbul Airport Transfer  https://www.istanbulairporttrasnfer.com satıcı ve alıcı arasında hizmet aracı konumunda olup bireysel ve grup müşterilerine hizmet satın alan ve hizmet sağlayan taraflar arasında aracıdır.

2.2. Bu satış sözleşmesi ile hizmet satın alan alıcı, hizmet sağlayıcısı da satıcı konumunda olup ve sorumlulukları kabul etmiş sayılır.

2.3. Bu satış sözleşmesi ile hizmet satın alan alıcı ( internen hizmeti satın alan kullanıcı), Alıcı (Hizmeti fiilen sağlayan firma) arasında yapılan sözleşmedir ve taraflarca kabul edilmiş sayılır. Buradan doğacak hizmet anlaşmazlıklarında İstanbul Airport Transfer hiç bir sorumluluk kabul etmez.

2.4. Alıcı belirlenen sözleşme konusu hizmetin temel niteliklerini, satış fiyatını ve ödeme şekli ile hizmete ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.  

2.5. İstanbul Airport Transfer hizmet esnasında mücburi sebepler ve ulaşımı engelleyen hava ve doğal muhalefetleri, sisteme girilen yanlış uçuş bilgilerinden dolayı gecikmeler, kazalar, yaralanmalar, hastalıklar, hastane giderleri, bu sebepten dolayı oluşabilecek ilave hizmet ve ulaşım giderleri, maddi ve manevi kayıplar konularında sorumluluk kabul etmez.

2.6. Satıcı mücbir sebeplerden dolayı hizmet sağlayamaz ise ALICI siparişin genel iptal kurallarına bakılmaksızın iptal edilmesini veya sözleşme konusu hizmetin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.

ALICI'nın siparişi belirlenen şartlara uygun olmak kaydıyla iptal etmesi halinde ödediği tutar 3 gün içinde ödemeyi gerçekleştirdiği hesabına defaten ödenir.  

2.7. İstanbul Airport Transfer bu hizmeti sağlamak amacıyla hizmeti taşere edebilir. Belirlenen koşullarda başka bir firma veya sözleşmeli olarak hizmet aldığı 3. kişilere, kurum veya kuruluşlara yaptırabilir.

3. Hizmet alma süreci:

3.1. İstanbul Airport Transfer  https://www.istanbulairporttrasnfer.com  hizmet sağlayıcılarının ulaşım ve transfer hizmetlerinin satışını yapmaktadır.

3.2. Bu sözleşme ile hizmen sağlanmasından sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşlarının ürün bedelini İstanbul Airport Transfer 'a ödememesi halinde, hizmetin teslim edilmiş olması kaydıyla  ALICI, İstanbul Airport Trasnfer hesabına Üç (3) iş  günü içerisinde yeni bir ödeme yapmayı peşinen kabul eder.

3.3. İstanbul Airport Transfer’ a ait olan transfer voucher’i hizmet alımı esnasında servis sağlayıcısına gösterilmeli ve dönüş transferi için bilgiler kontrol edilmeli, yanlışlıklar var ise düzeltilmeli, bu sorumluluk tamamen Alıcıya aitir.

3.4. Dönüş saatinin belirlenmesi, buluşma yerinin belirlenmesi  konularında tüm sorumluluk tamamen Alıcının sorumluluğundadır.

3.5. Uçuş bilgilerinin doğru ve eksiksiz bir şekilede sistem üzerinde bulunan alanlara yazılmasını  tamamen Alıcının sorumluluğundadır.

3.6. Alıcının sistem üzerinden rezervasyon yapma esnasında belirtmiş olduğu uçuş bilgilerinin eksik ve ya yanlış olmasından dolayı, yolcuların uçağa ve ya otobüse gecikmelerinden İstanbul Airport Trasfer sorumluluk kabul etmez, sorumluluk tamamen Alıcınındır.

3.7. Uçak ve ya otobüs kalkış saatini Alıcı takip eder ve herhangi bir değişiklik olduğu taktirde vocher üzerinde bulunan irtibat e-mail adresine ve ya telefon numarasına bıldirmekle yükümlüdür, bildirmediği taktirde yaşanacak gecikmelerden İstanbul Airport Trasnfer sorumluluk kabul etmez, sorumluluk tamamen Alıcınındır.

3.8. Tüm müşterilerimizin bu sözleşmeyi dikkatlice okumalarını tavsiye deriz.

4. Ödeme esnasında sorumluluk:

4.1 İstanbul Airport Transfer kredi kartı ödemelerinde gerekli SSL güvenlik serfikaları ile maksimum düzeyde güvenli alışverişin yapılması konusunda alt yapı sunar, Buna rağmen kredi kartı ödemelerinde gerçekleşebilecek, kart hırsızlığı, ekstra para çekimleri, virüs ve pop-up yöntemleriyle kredi kartından fazla ödemelerinin alınması gibi kanunsuz yapılan işlemlerde sorumluluk kabul etmemektedir.

5. İptal – Değişiklikler:

5.1. Tüm iptaller sistem üzerinden yapılmalıdır ve daha sonra e-mail yolu ile İstanbul Airport Transfer [email protected] adresine bildirilmelidir. Transfer hizmetinin 6 saat öncesine kadar bildirilen iptallerde transfer ücretinin tamamı Alıcıya ödenir. Transfer hizmetinin 6 saat az kalan iptal bildirilerin transfer ücretinin %70  geri ödenir. Uçak iniş saatinden sonra bildirilen iptallerde transfer ücretinin %30 geri ödenir.

5.2. Tüm değişiklikler İstanbul Airport Transfer’in sunmuş olduğu https://www.istanbulairporttransfer.com web sitesi üzerinden yapılmaktadır ve e-mail yolu ile [email protected] adresine bildirilmelidir, değişiklikler belirlenen hizmet tarihinden 12 saat öncesine kadar kapsar ve 12 saat öncesine kadar yapılan saat değişikliği ve bölge içindeki buluşma yeri değişikliğinde ekstra ücret talep edilmez.

6. Sorumluluklar:

6.1. İstanbul Airport Transfer hizmet sağlayıcısının ürününü satığı için İstanbul Airport Trasnfer ürün kusurları konusunda sorumluluk kabul etmez ve muhatap değildir.

6.2. İstanbul Airport Transfer hizmet esnasında kayıp eşya, ekstra ücret ödemeleri, gecikme, kaza, yaralanma, mücbir sebeplerden dolayı uçağı kaçırma, alınış saatinde geç buluşma, ekstra hastane giderleri, konaklama giderleri, ekstra ulaşım giderleri konularında sorumluluk kabul etmez, bu konuda Alıcı ve hizmet sağlayıcısı ve tarafların sigortaları sorumludur. Yine aynı şekilde İstanbul Airport Transfer çalışanları, yönecileri, temsilcileri, bu durumlarda direk sorumlu değillerdir.  

6.3. Alıcı transfer ve hizmet bilgilerini web sitesindeki gerekli yerleri doldurmakla yükümlü ve tüm bu belirtilen buluşma saati, buluşma yeri, alınış saati (Havalimanlarına iç hat uçuşları için en az 1,5 saat – dış hat için en az 2,5 saat öncesinden ulaşmış şeklinde doldurmaklan yükümlüdür). Transfer ve hizmet süresi, alınış yeri gibi konulardan doğacak gecikmelerde Alıcı sorumlu olup bu durumlar için ekstra ücret, maddi ve manevi kayıp talep edemez, tüm bu bilgiler Alıcı tarandan doldurulur ve takibi hizmet alan alıcı tarafından yapılır.

6.4. Hizmet sağlayıcıları buluşma saatinde ve yerinde bulunmayı önem gösterir ama bu asla garanti edilmez, bundan doğacak ekstra giderler, ödemeler, ekstra hizmet ve ulaşım giderleri kabul edilmez.

6.5. Belirlenen hizmet için karşılamalarda havalimanında bekleme süresi iç hatlarda maksimum 60 Dakika. Dış hatlarda maksimum 120 dakika olarak sınırlandırılmıştır. Dönüş veya otelden-adresten alınış için belirlenen tarih ve saat den Özel ve Vip transferlerinde en fazla 30 dakika, Grup – Shuttle transferlerinde en fazla 10 dakika bekleme süresi vardır, bu andan ibaren alıcı hiç bir hak iddia edemez, para iadesi yapılmaz.

6.6. Transfer bilgilerinin web sitesine doldurulması alıcı sorumluluğunda olup, bu bilgiler nedeni ile geç kalma, ilave hizme alamama, havayolu uçuşu kaçırma konularında ki sorumluluk alıcıya air.

6.7. Transfer ve hizmet bilgilerinin doldurulması alıcı tarandan olup, bu nedenden dolayı otel ve adresi bulunamaması yada geç kalınması hizmet sağlayıcısının sorumluluğunda değildir. Bu nedenden dolayı oluşabilecek ekstra ulaşım, hizmet giderleri de Alıcı sorumluğundadır.

6.8. Hizmet sağlayıcısı belirtilen araç kategorisinde hizmet sağlar, ama asla bu garanti edilmez, bu nedenden dolayı hizmet sağlayıcısı araç tipi ve kategorisini değiştirme hakkını saklı tutar.

6.9. Hizmetin buluşma noktasına havayolu ile gelen müşteriler için; havayolunun gecikmelerinin takibi hizmet sağlayıcısı sorumluluğundadır, ama bu 3 saat olarak sınırlıdır. 3 saat den fazla gecikmelerde İstanbul Airport Transfer ile iletişim kurulmalıdır.  3 saat den fazla beklemeler için ekstra ücret talep edilebilir. Alıcı tarandan kabul edilmediği durumda hizmet sağlanmaz.

6.10. Dönüş transferinde buluşma yerine (Otel-adres-ev) saatinde ve yerinde Alıcıyı bekleme süresi 30 dakika ile sınırlıdır, bu süre zarfında gelmeyen alıcı hizmet hakkını kaybeder ve ücret iadesi yapılmaz.

6.11. Belirlenen hizmetler için kullanılacak tüm araçlar yasal sorumlulukları ve yetkileri yerine gerilmiş araçlar ile servis sağlanması hizmet sağlayıcısının sorumluluğundadır.

7. Sözleşmede ve web sitesindeki içerik değişikliği

7.1. İstanbul Airport Transfer belirlenen bu sözleşmedeki tüm maddeleri ile sitedeki fiyat ve bilgilerinin değişikliklerini yapmaya, kendinde saklı tutar ve istediği zaman bu değişiklikleri yapabilir, kullanıcılar bu değişiklikleri ekstra bildirim yapılmadan kabul etmiş sayılır.  

7.2. İstanbul Airport Transfer sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata , ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imhal veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değişrilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.  

7.3. İstanbul Airport Transfer bu sözleşmedeki şartları yasa dışı kanunsuz eylemlerde, kullanmayacağını kabul eder, kullanıcıda bu şartları web sitesini kullanarak veya hizmet alarak kabul etmiş sayılır.  iş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tükeci Hakem Heyetleri ile İstanbul Airport Transfer’in  yerleşim yerindeki Tükeci Mahkemeleri yetkilidir.